BackBack

ANTIAGE MINERAL CREAM SPF 50+

Lek 3,000

CFARE LLOJ PRODUKTI ESHTE KY?

Krem mineral fizik antirrudhe, SPF 50+, teresisht organik. Baza e tij ujore xhelatinoze arrin te depertoje ne lekure duke e hidratuar, ushqyer dhe zbutur lekuren, pa lene ndjesine e ngjitjes. 
I pasur me Oksid Zinku, Dioksiod Titanium, 2 filtra fizik, te cilet bejne mbrojtjen absolute ndaj rrezeve UV, UVA & UVB.

SI DUHET TA PERDOR?

Aplikoni nje sasi te konsikerueshme ne te gjithe siperfaqen e fytyres dhe qafes, 15 minuta para se te dilni ne diell. Riaplikojeni cdo 2 ore pasi te laheni ne det ose te fshini fytyren me peshqir. I pershtatshem per moshat mbi 25 vjec.

 

KUJDES!

Vetem perr perdorim te jashtem. Nese produktin e merrni te thyer, te hapur nga elementi i sigurise, ju lutem, mos e perdorni! Ju keni te drejte ta ktheni dhe te rimbursoheni me nje produkt te ri. 

 

LISTA E INGRENDIENTEVE:

Water, Propanedio,
Glycerin, Methyl sulfonyl methane (MSM),
Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Niacinamide (Vitamin B3).
1% Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Ubiquinone
(Coenzyme-Q10), Camellia Sinensis Leaf Extract, Vaccinium Myrtillus Fruit/Leaf Extract &
Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract & Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Pruit Extract &
Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract & Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Cucumis Sativus
(Cucumber) Fruit Extract, Tocoferol Acetate (Vitamin E), L-Ascorbic Acid (Vitamin C),
Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Ferulic Acid, Sodium PCA, Vitis Vinifera
(Grape) Seed Oil, Citrus aurantifolia (Lime) Oil, Phenoxyethanol (and) Ethylhexylglycerin.