BackBack

BB CREAM SPF 30

Lek 2,800

🌾Cfare lloj BB cream eshte ky product?

PER TE KRIJUAR KETE BEAUTY BALM
JEMI FRYMEZUAR NGA MIXIMI I SHUME PRODUKTEVE NDERMJET SKIN CARE, SPF DHE FONDATINTES.
NJE BB CREAM NATYRAL, ME MBULIM TE PLOTE DHE HIDRATUES GJITHASHTU, PA PATUR NEVOJEN E VENDOSJES SE KREMIT TE DIELLT.
KREMI OFRON MBULIM TE LEKURES ME TEKSTUREN E TIJ DELIKATE DHE PREJ KADIFEJE, DUKE I DHENE MENJEHERE LEKURES NJE PAMJE MAT.

Ps: IDEALE PER TE GJITHA LLOJET E LEKURAVE


🌾Si duhet ta perdor kete BB cream?
APLIKOJENI PAS HIDRATANTIT. KREMI I DIELLIT DUHET TE JETE SHTRESA PERFUNDIMTARE NE LEKURE PER TE QENE EFEKTIV.
HIDRATANTET JANE DIZEJNUAR PER TU PERTHITHUR NE SHTRESAT ME TE THELLA TE LEKURES.

Ps: NA THUAJ SI DO E NDIHESH BB CREAM-in tone.

🌾Kush jane ingrendientet kyc te ketij BB cream?

1. ACIDI HYALUTONIC

HIDRATON LEKUREN DHE I JEP ASAJ NDJESE ZBUTESE.
2. BISABOLOL

ANTIOXIDANT POTENT PER TE MBROJTUR LEKUREN NGA DEMTIMI I RADIKALEVE TE LIRA.


3. VITAMINA B5
QETESON LEKUREN, HIDRATON DHE E USHQEN ATE

🌾 Kush eshte INCI list e BB cream?
INGREDIENTS: AQUA, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE,
ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, GLYCERIN, TITANIUM DIOXIDE, ETHYLHEXYL
SALICYLATE, C12-15 ALKYL BENZOATE, BEHENETH-25, DIISOPROPYL SEBACATE,
TAPIOCA STARCH, ETHYLHEXYL TRIAZONE, PHENYL TRIMETHICONE, DIISOPROPYL
ADIPATE, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, PANTHENOL, SILICA,
PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, CI 77492, GLYCERYL UNDECYLENATE,
MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, XANTHAN GUM, PARFUM, SODIUM
POLYACRYLATE, SODIUM BENZOATE, TOCOPHEROL, CI 77491, BENZOIC ACID,
GLYCERYL CAPRYLATE, BISABOLOL, DEHYDROACETIC ACID, ALLANTOIN, CI 77499,
SODIUM HYALURONATE, SODIUM CITRATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL,
PHENYLPROPANOL, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, BHT

🌾Cfare sasie ka peodukti?

50 ml ; 1,75 oz

🌾Cilat jane Vulat e certifikuara per kete produkt?

đŸŒ±Vegan

🐰Cruelty-free

đŸ§ȘDermatologic Tested

♻Recyclable Packaking