BackBack
Next product
MICRO KERATIN SET MICRO KERATIN SET Lek 5,000 Lek 4,600

TONING HAIR SHAMPOO & SERUM

Lek 3,600

CFARE FUNKSIONI KA KY SET?

 Nje set i cili permban shampon dhe serumin per parandalimin e renies, daljen e folikulave te reja si dhe ndihmon ne zgjatjen me te shpejte te flokeve. Formulat e produkteve jane  formuluar me proteina, peptide, aminoacide dhe kripëra minerale, të cilat rrisin konsumin e oksigjenit te flokëve, si dhe aftësine e flokëve të hidratohet duke përmirësuar forcën e flokut dhe për ti mbrojtur nga dëmtimi. E pasur me fruta Kigelia - Ginko Bilboa -Salvia dhe ekstraktet e kanellës, ushqim specifik për nevojat e flokut, e njohur për uljen e inflamimit, stimulimin e mikroqarkullimit të skalpit, kontributin e seborreas dhe limitimin e rënies së flokut. 


PERDORIMI I TIJ?

Perdorimi i shampos: AplikonI pak sasi ne flok te lagur dhe masazhoni fillimisht skalpin e me pas majat e flokeve. Keshillohet te shoqerohet me serumin pas dushit per efekt me te shpejte.Përdorimi i serumit: Aplikohet lehtësisht në flokë të pa thare plotesisht ,pas larjes dhe masazhohet në skalp deri në absorbim të plotë.

 


INGRENDIENTET

Ingrendientet e shampos:AQUA. SODIUM LAUROYL METHYL ISETHIONATE. COCAMIDOPROPYL BETAINE. SODIUM METHYL OLEOYL TAURATE. SODIUM COCOYL ISETHIONATE. PHENOXYETHANOL. HYDROLYZED SOY PROTEIN. PARFUM. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM BENZOATE. BENZYL ALCOHOL. SODIUM TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCI NATE. CITRIC ACID, PANTHENOL, GLUCOSE. ZINC PCA. GLYCERIN, POLYQUATERNIUM 7. PANAX GINSENG ROOT EXTRACT. ARGININE HCL. BIOTIN. CITRULLINE. GLUCOSAMINE HCL. NIACINAMIDE. CHLORIDE. PROPANEDIOL. ORNITHINE HCL. ALLIUM CEPA BULB EXTRACT. POTASSIUM KIGELIA SALVIA SORBATE, PYRIDOXINE HCL. AFRICANA FRUIT EXTRACT. SCLAREA EXTRACT, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT. SORBIC ACID, BENZOIC ACID. BARK CINNAMOMUM ZEYLANICUM EXTRACT

300 ml ; 10,1 Oz

INGREDIENET E SERUMIT: AQUA, PENTYLENE GLYCOL. SOY HYDROLYZED PROTEIN, PEG 10 HYDROGENATED CASTOR OIL. PROPYLENE GLYCOL, PROPANEDIOL. PANTHENOL. POLYQUATERNIUM 22, ZINC PCA, GLUCOSE. GLYCERIN, CAPRYLYL GLYCOL. STARCH HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE. SODIUM BENZOATE, PARFUM, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT, ARGININE HCL. BIOTIN, CITRULLINE, GLUCOSAMINE HCL. NIACINAMIDE. ORNITHINE HCL. ALLIUM CEPA BULB EXTRACT, POTASSIUM SORBATE. PYRIDOXINE HCL, LAURUS NOBILIS LEAF OIL. KIGELIA AFRICANA FRUIT EXTRACT, SODIUM LACTATE. UREA. LACTIC ACID. GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, SALVIA SCLAREA EXTRACT, BENZOIC ACID. SORBIC ACID, CINNAMOMUM ZEYLANICUM BARK EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE. EUGENOL, LINALOOL

 100 ml ; 3.38 Oz