BackBack

DRY SKALP SHAMPOO

Lek 1,200

 

CFARE LLOJ PRODUKTI ESHTE KY?

Një shampo me formule natyrale,e cila nuk permban SLES-SLS , paraben,silikon apo ingrendient te cilet i bejne alergji lekures dhe skalpit. Shampo eshte e pershtatshme për përdorim të përditshëm, si dhe mundet te perdoret per lëkurë të ndjeshme ose për fëmijë.Si një xhel dush, ai mund të përfshijë agjentë hidratues dhe zbutës ndërsa si shampo, ai mund të përfshijë përbërës shtesë aktivë për kujdesin e flokut. I pasur me Aloe Vera dhe panthenol(Vitamina b5). Shampo ndihmon ne rigjenerimin,pastrimin dhe ekuilibrimin e yndyres dhe zbokthit.Gjithashtu ndihmon ne qetesimin e skalpit ndaj irritimit dhe krruajtjes.

SI DUHET TA PERDOR?

Aplikojeni në flokë të lagur dhe masazhojeni butesisht për 30 sekonda. Me pas, sholajeni me uje. Përsëriteni nëse është e nevojshme. Shoqerojeni me Maskë për flokë Micro Keratin Anti-frizz Micro keratin për rezultate më të mira.

INGRENDIENTET:

AQUA, SODIUM LAUROYL METHYL ISETHIONATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM METHYL OLEOYL TAURATE, SODIUM COCOYL ISETHIONATE, POLYQUATERNIUM-7, UREA, NIACINAMIDE,PHENOXYETHANOL, GLYCERIN, SODIUM BENZOATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM CHLORIDE, CITRIC ACID,
LAVANDULA HYBRIDA OIL, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL, OPUNTIA FICUS-INDICA FRUIT EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, Eugenol.

 

Sasia : 150 ml