BackBack

OILY HAIR SHAMPOO

Lek 1,200

Një shampo me formule natyrale,e cila nuk permban SLES-SLS , paraben,silikon apo ingrendient te cilet i bejne alergji lekures dhe Eskalpit. Shampo eshte e pershtatshme për përdorim të përditshëm, si dhe mundet te perdoret per lëkurë të ndjeshme ose për fëmijë.

Si një xhel dush, ai mund të përfshijë agjentë hidratues dhe zbutës ndërsa si shampo, ai mund të përfshijë përbërës shtesë aktivë për kujdesin e flokut. I pasur me Aloe Vera dhe panthenol(Vitamina b5).

Shampo permban Ingrendient qetesues per skalpin si dhe balancojne pH e skalpit,duke parandaluar keshtu yndyren.

Nuk ka nevojë të hollohet me ujë, nuk mpikset me kripë.

INGRENDIENTS: AQUA, SODIUM LAUROYL METHYL ISETHIONATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM METHYL OLEOYL TAURATE, SODIUM COCOYL ISETHIONATE, PROPYLENE GLYCOL, POLYQUATERNIUM-7, PHENOXYETHANOL, BUTYLENE GLYCOL, PEG-120 METHYL GLUCOSE TRIOLEATE, PARFUM, SODIUM BENZOATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM CHLORIDE, LACTIC ACID, CITRIC ACID, CITRUS MEDICA LIMONUM FRUIT EXTRACT, PROPANEDIOL, FAEX EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, METHYL OLEATE, ALCOHOL, MELISSA OFFICINALIS LEAF OIL, Limonene.

Sasia : 250 ml