BackBack

SUPERIOR EYE CREAM

Lek 2,900

Cfare lloj produkti eshte ky?

Formule premium me një kombinim ingrendientesh te fuqishem.Ekstrakti i lules se mimozes, peptidet dhe kafeina  ndihmojne ne hidratimin, pamjen dhe strukturën e lekures. Kremi kontribuon ne zbehjen e rrudhave, rratheve te zinj dhe qeskave te syve. I pasuruar gjithashtu me vaj hemiskualani, avokado dhe jojoba.Tekstura ujore e kremit, arrin te perthithet shume lehte nga lekura duke i dhene një ndjesi hidratimi dhe freskie. Pa fragrance dhe ingrendient irritues.

Origjina bimore: 92,133%

 

Si duhet ta perdor?

Aplikojeni me lëvizje kurrikulare me mollezat e  rreth zonës së syve derisa të përthithet plotësisht.

 INGRENDIENTET

 AQUA (WATER), PENTYLENE GLYCOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, NEPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE, GLYCERIN, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, C13-15 ALKANE, SORBITAN OLIVATE, CETEARYL GLUCOSIDE, GLYCERYL STEARATE, BUTYLENE GLYCOL, BEHENYL ALCOHOL, ORYZA SATIVA (RICE) BRAN CERA, ORYZA SATIVA (RICE) STARCH, DIPALMITOYL HYDROXYPROLINE, ALBIZIA JULIBRISSIN BARK EXTRACT, PEG-100 STEARATE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, CAPRYLYL GLYCOL,SODIUM BENZOATE, PALMITIC ACID, CETEARYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, MEDICAGO SATIVA (ALFALFA) EXTRACT, SODIUM GLUCONATE, LECITHIN, SODIUM HYALURONATE, PARFUM (FRAGRANCE), GLYCINE SOJA STEROLS, T-BUTYL ALCOHOL, SODIUM HYDROXIDE, DARUTOSIDE, ACETYL HEXAPEPTIDE-38, TOCOPHEROL.