BackBack

MOISTURISER FOR COMBINATION SKIN SPF 15

Lek 1,800

CFARE LLOJ PRODUKTI ESHTE KY?

Krem për mbrojtjen nga dielli i fytyrës dhe i trupit me filtra UVA-UVB të
performancës së lartë dhe SPF 30 të matur in-vivo. Eshtë një krem ​​ me një
strukturë kadifeje që përhapet lehtësisht pa krijuar një ndjenjë të yndyrshme
ne lekure. E pasuruar me vaj kokosi, vitaminë E dhe lëng aloe vera. Pak
aromatizues ,pa alergene. Testuar dermatologjikisht. Mbahet në një vend të
freskët dhe të thatë.

 

SI DUHET TA PERDOR ?

Shkundeni mirë kremin para përdorimit. Aplikojeni në fytyrë dhe qafë 30 minuta para ekspozimit në diell dhe ripërdoreni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir. Reduktimi i sasisë së treguar kufizon rëndë nivelin e mbrojtjes. Mos qëndroni shumë gjatë në diell, edhe kur përdorni një produkt mbrojtës kundër diellit. Ekspozimi i tepërt në diell është një kërcënim serioz për shëndetin. Mbani foshnjat dhe fëmijët e vegjël nga rrezet e diellit direkte. Vetëm për përdorim të jashtëm.

 

INGRENDIENTET

Aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, octocrylene, butyl methoxydibenzoylmethane, cocos nucifera oil, C12-15 alkyl benzoate, cetearyl alcohol, potassium cetyl phosphate, dibutyl adipate, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, glycerin, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, benzyl alcohol, butyrospermum parkii butter, glyceryl stearate, cetearyl glucoside, PEG-100 stearate, glyceryl undecylenate, parfum, xanthan gum, caprylyl glycol, tocopherol, dehydroacetic acid, helianthus annuus seed oil, tetrasodium glutamate diacetate, aloe barbadensis leaf juice.

Sasia : 50 ml