Identifikohu

mbyll

Regjistrimi në këtë webfaqe ju lejon të përdorni statusin dhe historinë tuaj të porosisë. Thjesht plotësoni fushat më poshtë, dhe do të merrni një llogari të re të ngritur për ju në moment. Ne do t'ju kërkojmë vetëm informacione të nevojshme për ta bërë më të shpejtë dhe më të lehtë procesin e blerjes.

Krijo një llogari

Shporta

mbyll
  • Asnjë produkt në shportë
TRANSPORTI FALAS PËR POROSI MBI 6000 LEK

Blog

Pse zgjidhja për flokët dhe fytyrën tuaj është Alexandra Organic?

Pse zgjidhja për flokët dhe fytyrën tuaj është Alexandra Organic?

Në një kohë kur na ofrohet një mori produktesh, vendosemi përballë zgjedhjeve që jo rrallëherë rezultojnë të gabuara. Nëse ju ka ndodhur të eksperimentoni me shumë produkte dhe të mos keni gjetur atë që ju duhet, është diçka mëse normale. Por duhet të dini që ajo çka duhet të keni parasysh kur zgjidhni produktet për përkujdesin e lëkurës apo flokëve tuaj, është të bazoheni në nevojat e tyre.

Pikërisht këtë gjë bëjnë produktet e Alexandra Organic, produkte handmade të krijuara sipas këtyre nevojave.

Produkte të certifikuara në Shqipëri dhe Amerikë dhe të krijuara në një ndër laboratorët më të mëdhenj në Europë, që ndodhet në Athinë dhe së fundmi edhe në një fabrikë prodhimi amerikane.

Por pse duhet të zgjidhni produktet e Alexandra Organic?

-Sepse të gjitha produktet janë të pastra, natyrale, të sigurta për lëkurën (pa sulfate të ashpër, silikone, phthalates, parabens, bojë sintetike, DEA).

-Ofron zgjidhje për çdo lloj floku dhe fytyre, pasi produktet krijohen posaçërisht për llojin e flokut dhe lëkurës suaj.

Çfarë ofron Alexandra Organic?

Alexandra Organic ofron produkte për flokët duke filluar nga krehëri e deri te shampot.Shampo për flokë të plotë

Shampo me mikrokreatinë

Shampo për skalpin e thatë

Shampo për flokë të yndyrshëm

Shampo Luxury Edition

Krem pas dushit me kolagjen

Scrub për skalpin

Maskë flokëshmaskë flokësh me mikrokeratinë

Krem pas dushit me kolagjen për kaçurrelat

Gjithashtu edhe një gamë të gjerë produktesh për lëkurën, duke filluar nga shkuma pastruese për të gjitha llojet e lëkurave - e thatëe yndyrshme dhe miksevitamina Cscrubi; hidratues - me SPF; antirrudhë - për lëkurë të yndyrshme etj. (të gjitha produktet e tjera i gjeni duke klikuar këtu)

Mos harroni që lëkura dhe flokët e bukur ju bëjnë të ndiheni mirë me pamjen tuaj dhe rrisin vetëbesimin. Mirëpo, s’keni pse shpenzoni për aq shumë produkte që shpesh rezultojnë të panevojshme. Nëpërmjet një konsulte me Alexandra Organic, mund të kuptoni se për çfarë keni realisht nevojë. Lëkura dhe flokët tuaj do t’ju falënderojnë.

Dhe për këshilla ekstra mund të ndiqni faqen e Instagramit, si dhe blogun  web-in e Alexandra Organic, ku trajtohen tema të ndryshme rreth përkujdesit të lëkurës dhe flokëve, dhe ku pyetjet tuaja të shumta marrin një përgjigje. Ndërsa për më tepër mund të vizitoni edhe dyqanin që ndodhet në Rrugën Sulejman Delvina, përballë Classic Hotel, Blloku Vasil Shanto. Ju sigurojmë që do dashuroheni sapo të shkelni aty, fillimisht me ambientin që është shumë vajzëror – “all pink” – pastaj edhe me produktet e mrekullueshme të gjitha handmade dhe në pamje si karamele.

Ah, dhe mos harroni që të bëni një shkrepje te këndi i fotove i mbushur me lule!

Në një kohë kur na ofrohet një mori produktesh, vendosemi përballë zgjedhjeve që jo rrallëherë rezultojnë të gabuara. Nëse ju ka ndodhur të eksperimentoni me shumë produkte dhe të mos keni gjetur atë që ju duhet, është diçka mëse normale. Por duhet të dini që ajo çka duhet të keni parasysh kur zgjidhni produktet për përkujdesin e lëkurës apo flokëve tuaj, është të bazoheni në nevojat e tyre.

Pikërisht këtë gjë bëjnë produktet e Alexandra Organic, produkte handmade të krijuara sipas këtyre nevojave.

Produkte të certifikuara në Shqipëri dhe Amerikë dhe të krijuara në një ndër laboratorët më të mëdhenj në Europë, që ndodhet në Athinë dhe së fundmi edhe në një fabrikë prodhimi amerikane.

Por pse duhet të zgjidhni produktet e Alexandra Organic?

-Sepse të gjitha produktet janë të pastra, natyrale, të sigurta për lëkurën (pa sulfate të ashpër, silikone, phthalates, parabens, bojë sintetike, DEA).

-Ofron zgjidhje për çdo lloj floku dhe fytyre, pasi produktet krijohen posaçërisht për llojin e flokut dhe lëkurës suaj.

Çfarë ofron Alexandra Organic?

Alexandra Organic ofron produkte për flokët duke filluar nga krehëri e deri te shampot.Shampo për flokë të plotë

Shampo me mikrokreatinë

Shampo për skalpin e thatë

Shampo për flokë të yndyrshëm

Shampo Luxury Edition

Krem pas dushit me kolagjen

Scrub për skalpin

Maskë flokëshmaskë flokësh me mikrokeratinë

Krem pas dushit me kolagjen për kaçurrelat

Gjithashtu edhe një gamë të gjerë produktesh për lëkurën, duke filluar nga shkuma pastruese për të gjitha llojet e lëkurave - e thatëe yndyrshme dhe miksevitamina Cscrubi; hidratues - me SPF; antirrudhë - për lëkurë të yndyrshme etj. (të gjitha produktet e tjera i gjeni duke klikuar këtu)

Mos harroni që lëkura dhe flokët e bukur ju bëjnë të ndiheni mirë me pamjen tuaj dhe rrisin vetëbesimin. Mirëpo, s’keni pse shpenzoni për aq shumë produkte që shpesh rezultojnë të panevojshme. Nëpërmjet një konsulte me Alexandra Organic, mund të kuptoni se për çfarë keni realisht nevojë. Lëkura dhe flokët tuaj do t’ju falënderojnë.

Dhe për këshilla ekstra mund të ndiqni faqen e Instagramit, si dhe blogun  web-in e Alexandra Organic, ku trajtohen tema të ndryshme rreth përkujdesit të lëkurës dhe flokëve, dhe ku pyetjet tuaja të shumta marrin një përgjigje. Ndërsa për më tepër mund të vizitoni edhe dyqanin që ndodhet në Rrugën Sulejman Delvina, përballë Classic Hotel, Blloku Vasil Shanto. Ju sigurojmë që do dashuroheni sapo të shkelni aty, fillimisht me ambientin që është shumë vajzëror – “all pink” – pastaj edhe me produktet e mrekullueshme të gjitha handmade dhe në pamje si karamele.

Ah, dhe mos harroni që të bëni një shkrepje te këndi i fotove i mbushur me lule!

2 mendime tek “Pse zgjidhja për flokët dhe fytyrën tuaj është Alexandra Organic?

  1. avatar Oliverta thotë:

    Produktet me te mira

  2. avatar Oliverta thotë:

    Eshte me e mira

Shkruaj një përgjigjie

Adresa juaj nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë cilësuar *